Kas mēs esam

Famicord® ir starptautiska asins banku grupa, ko dibinājusi “Polski Bank Komórek Macierzystych” (PBKM, Polijas Cilmes Šūnu Banka). Esam otra lielākā cilmes šūnu banka Eiropā, runājot par saglabāto asins vienību skaitu.

Polijas cilmes šūnu banka (PBKM) 2006. gadā pieņēma starptautiskas paplašināšanās stratēģiju. Saistībā ar stratēģijas īstenošanu, tika uzsāktas pārrunas ar Eiropas nabassaites asiņu bankām. Šo pārrunu rezultāts bija kapitāla ieguldījums ārpus Polijas robežām. 2006 un 2007 gadu mijā PBKM kļuva par Rumānijas uzņēmuma „Biogenis” akcionāru, kas ir otra lielākā nabassaites asiņu banka šajā valstī.
Nākamais starptautiskās paplašināšanās solis bija Latvijas Republikas uzņēmuma „Activison Life” pārņemšana 2007. gadā.
Tajā pašā gadā PBKM nostiprināja savas pozīcijas arī Rietumeiropas tirgū, sākot ar Spāniju. Tas notika, pārņemot akciju paketi Madrides uzņēmumā „VidaCord” un iegūstot lielākā akcionāra statusu Balselonas „Sevibe”.
Nākamajā gadā PBKM pārņēma otro lielāko nabassaites asiņu banku Ungārijā -  „KRIO Institute”. Pateicoties šīs grupas partneriem, mūsu pakalpojumi ir pieejami arī Horvātijā, Serbijā, Maķedonijā, Moldovā, Bosnijā un Hercogovinā.
2009. gadā Milānā tika dibināts uzņēmums „Famicord Italia”, kas darbojas  Itālijas tirgū.
Starptautiskās sadarbības ietvaros esam parakstījuši sadarbības līgumus ar Vācijas (Leipciga) un ASV (Ņūdžersija) specializētajām laboratorijām. Pateicoties tam, FamiCord® grupas klienti ārpus Polijas robežām var izmantot šo laboratoriju pakalpojumus.
Šobrīd FamiCord® ir otra lielākā nabassaites asiņu banka Eiropā, runājot par uzglabājamo asins vienību skaitu. 2013.gadā FamiCord grupa sāka izvērst savu darbību vecākajā Turcijas bankā Ankarā - Yasam Bankasi. 2015.gadā Šveicē tika dibināts Famicord AG un Cilmes Šūnu Terapiju Institūts, kas plāno ieviest terapijas ar mezenhimālo cilmes šūnu pielietošanu.

Pašlaik Famicord®:

  • Vairāk nekā 130 000 uzglabāto nabassaites asins vienību
  • Veiktas 22 nabassaites asiņu transplantācijas (13 Polijā, 3 Ungārijā, 5 Turcijā un 1 Jordānijā)
  • Ietilpst 7 laboratorijas (Polija - 3, Ungārija, Rumānija, Spānija, Turcija)
  • Vairāk nekā 200 pacientu, kuru ārstēšanā izmantotas mezenhimālās cilmes šūnas
  • Sadarbība ar vairāk nekā 1100 slimnīcām Eiropā

Šobrīd norit sarunas ar uzņēmumiem Polijas ietvaros un ārvalstīs. Šo sarunu mērķis ir panākt ģimenes nabassaites asiņu banku konsolidāciju FamiCord® zīmolā.
FamiCord® nodrošina mūsu klientiem pierādījumu nopietnai pieejai idejai par nabassaites asiņu noguldīšanu ģimenes bankā. Mums uzticētās asinis tiek uzglabātas lielā un stabilā starptautiska mēroga un reputācijas cilmes šūnu bankā.