Cilmes šūnas

Cilmes šūnas ir pamatšūnas, kas var veidot vai atjaunot daudzu, ja ne pat visu orgānu audus. Cilmes šūnas, tāpat kā citas šūnas, var iegūt no nabassaites asinīm un audiem, un tām ir patiesi izcila spēja nodrošināt organisma ilgstošu eksistenci.

Katrs dzīvs organisms dzīves laikā sistemātiski ražo jaunas šūnas, kas nobriest un diferenciējas par specializētām šūnām. Ar laiku šīs šūnas iet bojā, un specifiskas cilmes šūnas aizvieto mirušās šūnas ar jaunām. Cilmes šūnas ir tik "gudras", ka tās spēj dalīties un izveidoties par jebkuru šūnu. Pašas galvenās cilmes šūnu īpašības ir: “specializācijas” trūkums, spēja patstāvīgi atrast organismā vietas, kurām nepieciešama atjaunošana, spēja pārvērsties par to audu un orgānu šūnām, kurām tiešām vajadzīga reģenerācija.

Visas cilmes šūnas, pat ja tās īslaicīgi atrodas organismā, var iedalīt:

- embrionālās šūnās,

- nabassaites šūnās,

- pieaugušo šūnās.

Nabassaites cilmes šūnu izmantošana ir alternatīva metode kaula smadzeņu un perifēro asiņu pārstādīšanai, kas ir saistīta ar mazāku komplikāciju risku, pilnīgi nesāpīga, nav nepieciešama tik nopietna donora piemeklēšana kā kaula smadzeņu transplantācijas gadījumā.

Vairāk par mūsu piedāvājumu skatiet sadaļā Piedāvājumi vai sazinieties ar mums pa bezmaksas tālruni 8000 87 87 vai e-pastā piedavajumi@nabassaite.lv.